Close Menu
  • Nautika
  • Sport
    • Regate
    • Ribolov
    • Avanture
  • Brodovi
    • Testovi
    • Brodice
    • Jahte
    • Jedrilice
    • Motori
    • Oprema
  • Plovidba
    • Otoci
    • Mjesta
    • Sidrišta
  • Spiza
    • Restorani
    • Slastičarnice
    • Recepti
    • Vinari
  • MAGAZIN
    • Digitalna izdanja
    • Sailing in Croatia
  • PRETPLATA
  • SHOP
Facebook Instagram
More magazinMore magazin
  • Nautika
  • Sport
    • Regate
    • Ribolov
    • Avanture
  • Brodovi
    • Testovi
    • Brodice
    • Jahte
    • Jedrilice
    • Motori
    • Oprema
  • Plovidba
    • Otoci
    • Mjesta
    • Sidrišta
  • Spiza
    • Restorani
    • Slastičarnice
    • Recepti
    • Vinari
  • MAGAZIN
    • Digitalna izdanja
    • Sailing in Croatia
Facebook Instagram
PRETPLATA Shop
More magazinMore magazin

Upitno održavanje America’s Cupa

Jagor Čop22.05.2020
Facebook Twitter Pinterest WhatsApp Email

Upitno održavanje America’s Cupa

Novozelandski ministar financija ujedno i ministar sporta i rekreacije Grant Robertson izjavio je danas za Magic Talk, a prenosi New Zealand Harald kako je zbog pandemije upitno i održavanje America’s Cupa zakazano za ožujak 2021. u Aucklandu.

Dva izazivačka tima izrazila su nezadovoljstvo prema novozelandskoj vladi zbog toga što ne mogu ući u zemlju kako bi započeli treninge. Ministar ekonomskog razvoja NZ, Phil Twyford priznao je da još ne znaju kako će pandemija utjecati na kup, ali da je njihova vlada izrazito motivirana da se taj sportski događaj održi.

Ono što za sada koči razvoj događaja je nemogućnost prelaska granica za sportaše timova iz Velike Britanije, Italije i SAD-a, a ministar sporta je izjavio kako su već neke iznimke napravljene. Robertson je dodao da je svjestan koliko je održavanje 36. America’s Cupa važno za Novi Zeland i kako razgovaraju s timom Emirates Team NZ, te da zajedničkim naporima pokušavaju uspostaviti uvjete za natjecanje.

Američki tim American Magic je riskirao s popuštanjem restrikcijama i već otpremio prvu verziju AC75 u Auckland. Britanski tim INEOS još čeka i premišlja se trebaju li svoju jedrilicu poslati u New Zealand ili da nastave trenirati u Portsmouthu. Talijanski tim Luna Rossa trenutačno trenira u Sardiniji. Novozelandski tim je u prednosti jer trenira lokalno, ali oni pak čekaju povratak svoje AC75 Te Aihe jedrilice koja je ostala u Europi nakon što su regate za zagrijavanje u Italiji i Engleskoj otkazane zbog pandemije.

Svi timovi trenutačno rade na drugoj, finalnoj generaciji jedrilica. Prvi dio serije regata zakazan je za listopad. Izazivači će se zatim nadmetati u Prada Cupu, početkom iduće godine, a pobjednik će izazvati Team New Zealand za naslov America’s Cup.

Foto: Emirates Team New Zealand

PREPORUČAMO

Metstrade 2025: ekspanzija i osvježeni identitet

Napustio nas je Miljenko Domijan

Bee happy!

Tragično stradao Aleš Ekar, član uprave Iskra brodogradilišta 1 

America’s Cup Preliminary Regata: Novozelanđani pobjednici

I dalje se traže uzroci potonuća Bayesiana

NAJNOVIJE

U Portorožu je započeo sajam Internautica

22.05.2025

Marina Kaštela: grade se dva gata za velike jahte

22.05.2025

Druga konferencija Women in Nautica ove godine na Metstradeu 

21.05.2025

Piero Formenti izabran za predsjednika talijanske Confindustria Nautica

20.05.2025

Kako se definira pripadak kod sidrenja velikih jahti

19.05.2025

Hanse Yacht u završnoj fazi prodaje

19.05.2025

SP za klase ILCA 6 i ILCA 7: Kontides osvojio srebro u Kini

19.05.2025

Kiwiji predstavili jedriličarski tim za America’s Cup

18.05.2025

Neprijeporni autoritet u jedinstvenom nautičkom okruženju istočne Jadranske obale. U stotinama vrhunskih reportaža, intervjua i testova promovira i potiče istinske jadranske vrijednosti. Otkriva nepoznato, potvrđuje poznata mjesta, ljude i običaje, podiže interes za plovidbom, brodovima i opremom. Urednici i fotografi žive i razumiju more. Iz Mora su izrasli peljari, nautički vodiči, knjige, čitave biblioteke namijenjene stranim nautičarima kao i godišnjak SAILING IN CROATIA

Facebook Instagram
  • Pretplata
  • Impressum
  • Kontakt
  • EU Projekti
  • Sailing in Croatia
© 2025 Morski vodiči

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.