Close Menu
  • Nautika
  • Sport
    • Regate
    • Ribolov
    • Avanture
  • Brodovi
    • Testovi
    • Brodice
    • Jahte
    • Jedrilice
    • Motori
    • Oprema
  • Plovidba
    • Otoci
    • Mjesta
    • Sidrišta
  • Spiza
    • Restorani
    • Slastičarnice
    • Recepti
    • Vinari
  • MAGAZIN
    • Digitalna izdanja
    • Sailing in Croatia
  • PRETPLATA
  • SHOP
Facebook Instagram
More magazinMore magazin
  • Nautika
  • Sport
    • Regate
    • Ribolov
    • Avanture
  • Brodovi
    • Testovi
    • Brodice
    • Jahte
    • Jedrilice
    • Motori
    • Oprema
  • Plovidba
    • Otoci
    • Mjesta
    • Sidrišta
  • Spiza
    • Restorani
    • Slastičarnice
    • Recepti
    • Vinari
  • MAGAZIN
    • Intervju
    • Portreti
    • Digitalna izdanja
    • Sailing in Croatia
Facebook Instagram
PRETPLATA Shop
More magazinMore magazin

More 277

More uredništvo10.04.2024
Facebook Twitter Pinterest WhatsApp Email

U proljetnom 277. broju Mora, uz koji vam poklanjamo i posebno izdanje Moja brodica namijenjeno svima onima koji posjeduju ili traže idealnu manju barku, kao i obično naći ćete niz zanimljivih tema.

Na Visu smo se družili s ljudima koji su se doselili na otok i donijeli mu novu energiju, posjetili smo Saudijsku Arabiju i istraživali koliko tamo ima ribe i gdje se najbolje lovi. Naša urednica penjala se liticama Malte, otoka o kojem smo do sada obično pisali iz vizure nautičara i regatnih jedriličara. Bili smo u Labudu, jedriličarskom klubu slavne prošlosti koji je presudno doprinosio razvoju modernog yachtinga i sportskog jedriličarstva na istočnoj obali Jadrana i koji uskoro obilježava stoti rođendan. Razgovarali smo s Matjažom Murkom, slovenskim poduzetnikom, osnivačem MennYacht Grupe, koji već punih trideset godina uspješno zastupa graditelje najpoznatijih svjetskih jahti. Analiziramo što bi moglo značiti veliko ulaganje Beneteaua u elektrofoilere Candela. U doba kad su kamenice najslasnije posjetili smo restoran seoskog domaćinstva Ficović u Hodilju, uživali u netom iz mora izvađenim školjkama i drugim jelima tog kraja. Za sve vas koje zanimaju brodograditeljski noviteti isprobali smo Prvu damu Jadrana, poludeplasmansku Leidi 990. Testirali smo ZAR Formenti 95 SL s premijernom instalacijom novih Suzuki DF 350 AMD motora u Hrvatskoj. Plovili smo modernom verzijom napuljskog guca, Mimi Libeccio 13.5, te finskim Finnmasterom T9 ST… To, naravno, nije sve. U novom Moru niz je novosti iz domaćih i stranih škverova, sa svjetskog nautičkog tržišta, te priča iz domaćih luka, s mora i uz more.

NOVI ČUVARI IDENTITETA

O Visu nisu znali gotovo ništa. Došli su i zaljubili se na prvi pogled. A onda je magija otoka učinila da mu posve pripadnu.

LEIDI 990

Sagrađena ne samo za prve vlasnike već i za njihove unuke, obiluje domišljatim inženjerskim rješenjima koje će oni koji njome budu plovili dugo otkrivati.

100 GODINA LABUDA

Klub je jedan od sportskih simbola Splita koji je u 100 godina postojanja dao osam olimpijaca, a 82 njegova jedriličara su u raznim klasama bili državni prvaci.


MOJA BRODICA 2024

Jedinstveni pregled aktualne ponude domaće brodogradnje i popularnih stranih brendova brodica do 10 metara s više od 55 noviteta

Uz aktualni travanjski broj Mora, tradicionalno poklanjamo omiljeni prilog naših čitatelja Moja brodica. Izdanje Moje brodice 2024. godine donosi ažuriran pregled ponude domaćih brodograditelja brodica do 10 m, kao i naš izbor aktualne ponude popularnih stranih brodogradilišta s više od 55 noviteta.

Moja brodica izlazi već dvadeset jednu godinu, nezaobilazna je i jedinstvena baza plovila svih vrsta motornih brodica, jedrilica, barki na vesla, od malih tendera, kaića, deplasmanskih, poludeplasmanskih otvorenih i brodica s kabinom, pa do krstaša, regatnih jedrilica, motornih „jahtica“ i radnih brodova.

Osim toga u Mojoj brodici možete pronaći zanimljiv izbor opreme za manja plovila, cjelovit spisak zastupnika i proizvođača brodskih motora u Hrvatskoj, pregled tipova i cijena izvanbrodskih motora, popise izvanbrodskih i unutarbrodskih elektromotora, unutarbrodskih dizelskih motora, te popis hibridnih unutarnjih motora.

Moja brodica je kompaktnog, džepnog dizajna i prikladno štivo za ljubitelje brodica koji vole baciti oko na ponudu čak i kada ne planiraju kupovinu. Knjižica od 156 stranica je besplatni prilog, poklon čitateljima Mora, te ju možete nabaviti kupnjom aktualnog 277. broja Mora na kioscima diljem Hrvatske, te u susjednim zemljama. Prilog možete čitati i digitalno putem naše aplikacije Sailing Croatia.

Novi broj Mora na svim kioscima, webshopu ili u digitalnom izdanju.

PREPORUČAMO

More 284

More 283

More 282

More 281

More 280

Multimedijalno More u digitalnoj aplikaciji!

NAJNOVIJE

Izvlačenje Bayesiana ulazi u završnu fazu

17.06.2025

U Jadranovu otvoreno novo privezište

16.06.2025

Test: Beneteau First 30

16.06.2025

Stipanović i Bilić osvojili srebro na Europskom prvenstvu klase Zvijezda

16.06.2025

Dan Lenard pokušava oboriti Guinnessov rekord

15.06.2025

Mitja Kosmina na Shockwave 3 pobjednik 26 Fiumanke

14.06.2025

Treća utrka svjetskog prvenstva UIM E1 u Dubrovniku 

13.06.2025

Test Azimut 53 Fly

12.06.2025

Neprijeporni autoritet u jedinstvenom nautičkom okruženju istočne Jadranske obale. U stotinama vrhunskih reportaža, intervjua i testova promovira i potiče istinske jadranske vrijednosti. Otkriva nepoznato, potvrđuje poznata mjesta, ljude i običaje, podiže interes za plovidbom, brodovima i opremom. Urednici i fotografi žive i razumiju more. Iz Mora su izrasli peljari, nautički vodiči, knjige, čitave biblioteke namijenjene stranim nautičarima kao i godišnjak SAILING IN CROATIA

Facebook Instagram
  • Pretplata
  • Impressum
  • Kontakt
  • EU Projekti
  • Sailing in Croatia
© 2025 Morski vodiči

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.