Talijanska sportska jahta omogućava luksuz vrlo brze plovidbe bez gubitka komfora
Wallypower50 je posljednji u nizu modela motornjaka ovog glasovitog talijanskog brodogradilišta u vlasništvu Ferretti Grupe. Wally je ime izgradio na temelju velikih luksuznih i tehnološki naprednih jedrilica, koje gradi i danas ali uz jedrilice pod imenom Wally grade se i motornjaci, a i veće jahte. Novi model Wallypower50 je točno na prijelazu između linije Wallytender i Wallypower, spajajući karakteristike iz dva segmenta.
Koncept broda je baziran na većem modelu, Wallypower 58, predstavljenim sredinom 2023. godine na Palm Beach Boat Showu Za razliku od segmenta Wallytender koji su, kako ime kaže, stvoreni da služe kao luksuzni tenderi za superjahte, Wallypower je zamišljen kao samostalni brod. Zbog toga je raspored palube, klasičniji, tipičniji za jahte, nego za tendere, bez walkaround filozofije koju najčešće nalazimo na tenderima. Wallypower50 ima poluzatvoreni kokpit, te klasičnu visoku provu, s prostranim interijerom.
Linija trupa je kao i kroz cijelu ponudu Wally motornjaka, vjerna izvornoj ideji futurističkog dizajna modernog gliserskog trupa s agresivnim izgledom. Wally ističe da njihov novi model predstavlja novi standard fleksibilnosti, praktičnosti, dinamične plovidbe i originalnosti.
Kokpit je ogroman, dobro zaštićen od vanjskih elemenata i pogleda dok u krmenom dijelu prelazi u potpuno otvoren tip broda. Krmene bočne stranice mogu se spustiti u tzv. krila ili balkone, pa tijekom sidrenja nudi velike površine za kupanje i uživanje u moru i suncu. Stoga je pogodan da služi kao samostalan luksuzni tender ili privatna jahta za plovidbu u većem društvu, odnosno kao luksuzna vikend jahta. Stvorena je za ljude koji traže originalan stil brodice, dobre performanse i jednostavnost korištenja.
Za ovaj model, Wally nudi izdašnu listu opcija, pa se može dobro prilagoditi željama vlasnika, a raspored je pogodan za razne varijacije zahvaljujući čistom i jednostavnom dizajnu kokpita. Veliki hardtop pruža dobar zaklon od sunca preko polovice kokpita, odnosno cijelog dijela za sjedenje, druženje i objedovanje, te kormilarnice koja je u potpunosti zaštićena od vanjskih uvjeta. Interijer je prostran i zamišljen za udoban boravak obitelji ili prijatelja u vikend plovidbi. Kupaonica ima izdvojeni tuš, a unutrašnjost je opremljena i velikim kaučem te golemim krevetom.
Zahvaljujući paru Volvo Penta IPS650 pogona, Wallypower50 može postići 36 čvorova, odnosno ima krstareću brzinu od 30 čvorova, kao i dodatne pogodnosti Volvovog IPS sustava poput intuitivnog upravljanja joystickom. U opciji se nudi Volvova DPS propulzija.
Budući da je trup dubokog V profila, može brzo glisirati i u zahtjevnijim uvjetima mora. Kao i kod drugih Wally motornjaka, brodogradilište nudi i verziju s izvanbrodskim motorima, u ovom slučaju 4 Mercury Verado 400, s kojima može postići maksimalnih 48 čvorova i istovremeno imati domet od 240 nautičkih milja. Također, vlasnik može birati i opciju s 4 Mercury 500 ks na krmenom zrcalu, s kojima Wallypower50X postiže magičnih 50 čvorova, te ima domet od 180 nautičkih milja.
Ovaj brod stoga omogućava vlasniku da uživa u Mediteranskom moru kao na dlanu, pa primjerice iz vile u Palma de Mallorca odlaziti na dnevne ili vikend đite Balearskih otoka, ili primjerice imati na raspolaganju četvrtinu Jadrana u svega par sati plovidbe. Na brodu ove veličine, plovidba brzinom od 40 čvorova ne bi trebala biti naporno iskustvo i trebala bi se odvijati bez neugodnog trzanja od nabijanja mora u trup, pa je za razliku od drugih manjih brodica koje mogu brzo ploviti ali itekako osjećaju more, ovaj model je projektiran da i pri uzburkanijem moru normalno plovi brzinama preko 35 čvorova.