Građevinska dozvola izdana je početkom kolovoza, a danas je krenulo raščišćavanje prostora
Konačno je krenulo rušenje derutne zgrade skladišta 41 na mjestu buduće ACI marine u Porto Barošu. U tijeku su radovi na kopnenom dijelu buduće marine u Rijeci. Nakon završetka rušenja, uslijedit će i čišćenje podmorja.
Podsjećamo, ACI – Gitone već je ranije ove godine najavljivao početak rušenja, čišćenje i pripremu prostora, te početak gradnje buduće marine na proljeće. Početkom kolovoza je tvrtka konačno dobila građevinsku dozvolu za preuređenje riječkog Porto Baroša. Time su se stvorili preduvijeti za početak radova buduće marine s preko 200 vezova.
Na mjestu skladišta koje se ruši, planirani su poslovni sadržaji u funkciji marine od parkirališta, poslovnih prostora i restorana. Direktor ACI – Gitone, Anđelko Petrinić je za Radio Rijeku izjavio da postoji i prijedlog da na vrhu te zgrade bude i bazen.
