Close Menu
  • Nautika
  • Sport
    • Regate
    • Ribolov
    • Avanture
  • Brodovi
    • Testovi
    • Brodice
    • Jahte
    • Jedrilice
    • Motori
    • Oprema
  • Plovidba
    • Otoci
    • Mjesta
    • Sidrišta
  • Spiza
    • Restorani
    • Slastičarnice
    • Recepti
    • Vinari
  • MAGAZIN
    • Digitalna izdanja
    • Sailing in Croatia
  • PRETPLATA
  • SHOP
Facebook Instagram
More magazinMore magazin
  • Nautika
  • Sport
    • Regate
    • Ribolov
    • Avanture
  • Brodovi
    • Testovi
    • Brodice
    • Jahte
    • Jedrilice
    • Motori
    • Oprema
  • Plovidba
    • Otoci
    • Mjesta
    • Sidrišta
  • Spiza
    • Restorani
    • Slastičarnice
    • Recepti
    • Vinari
  • MAGAZIN
    • Digitalna izdanja
    • Sailing in Croatia
Facebook Instagram
PRETPLATA Shop
More magazinMore magazin

Ništa od Croatia Boat Showa

Jagor Čop11.05.2021
Facebook Twitter Pinterest WhatsApp Email

Ništa od Croatia Boat Showa

Nade da će se u Splitu organizirati prvi europski nautički sajam ove godine definitivno su propale tjedan dana prije nego što je trebao započeti

Ništa nije pomoglo, ni odgoda travanjskog termina za drugu polovicu svibnja, niti to što su konačno brojevi zaraženih u Hrvatskoj počeli padati niti činjenica smo procijepili gotovo milijun ljudi. Nacionalni stožer civilne zaštite odlučan je u zadržavanju svih ključnih mjera opreza do početka lipnja a one uključuju i nemogućnost održavanja sajmova kako bi se osigurali čim bolji uvjeti za odvijanje turističke sezone.

I premda ta odluka još nije službena (bit će vjerojatno tek u petak) za organizatora CBS-a Vicenca Blagaića bio je preveliki rizik početi s postavljanjem skupe sajamske infrastrukture ne znajući sa sigurnošću da li će priredba dobiti zeleno svijetlo. Zato je sajam jednostavno otkazao. Odgoda, prema njegovim riječima a i našim saznanjima nije po drugi put dolazila u obzir jer je veliki broj izlagača vezan za čarter i poslovanje u sezoni koja se ipak polako zahuktava i u lipnju niti imaju vremena a niti brodova koje bi izložili, poglavito kad je riječ o jedrilicama.

Šteta, jer bila je to lijepa prilika da se zaljubljenici u nautiku, okupe pred ljeto i kreiraju onaj svima nama tako drag ugođaj iščekivanja plovidbe. Tako ćemo ipak na prvi hrvatski nautički sajamski susret morati sačekati listopad i Biograd Boat Show, jedan od rijetkih koji se održao prošle godine, nakon što je pandemija poharala sajamsku industriju.

57244612_2411407998917427_3256290929329307648_n CBS-169

PREPORUČAMO

Metstrade 2025: ekspanzija i osvježeni identitet

Napustio nas je Miljenko Domijan

Bee happy!

Tragično stradao Aleš Ekar, član uprave Iskra brodogradilišta 1 

America’s Cup Preliminary Regata: Novozelanđani pobjednici

I dalje se traže uzroci potonuća Bayesiana

NAJNOVIJE

MennYacht otvorio urede u marinama Dalmacija i Mandalina

13.05.2025

SP za klasu ILCA 7: Filip Jurišić spreman za najvažniju regatu sezone

11.05.2025

Božidar Vukičević: Foto kroničar jadranskog podmorja  

10.05.2025

Beneteau First 44 Performance: Rasni regatni krstaš

09.05.2025

Članovi UPA Rostrum čiste podmorje ispred plaže Bačvice

09.05.2025

U luci Lovište akcija čišćenja podmorja u spomen na kornjaču Kono

08.05.2025

Mini Globe Race: Samci uživaju u tropskome raju otoka Hiva Oa

07.05.2025

U Biogradu otvorena suha marina Pauman

06.05.2025

Neprijeporni autoritet u jedinstvenom nautičkom okruženju istočne Jadranske obale. U stotinama vrhunskih reportaža, intervjua i testova promovira i potiče istinske jadranske vrijednosti. Otkriva nepoznato, potvrđuje poznata mjesta, ljude i običaje, podiže interes za plovidbom, brodovima i opremom. Urednici i fotografi žive i razumiju more. Iz Mora su izrasli peljari, nautički vodiči, knjige, čitave biblioteke namijenjene stranim nautičarima kao i godišnjak SAILING IN CROATIA

Facebook Instagram
  • Pretplata
  • Impressum
  • Kontakt
  • EU Projekti
  • Sailing in Croatia
© 2025 Morski vodiči

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.